Rezerwacja
3d

Dzień dobry!

Pakiety

Przygotowaliśmy dla Państwa specjalne oferty promocyjne

od 495

min 1 noce
obiadokolacja
więcej

od 1400

min 2 noce
obiadokolacja
więcej

od 830

min 1 noce
obiadokolacja
więcej

od 1220

min 4 noce
obiadokolacja
więcej

Ponad 230 lat historii, którą teraz tworzymy razem.

Pałac Mała Wieś pod Warszawą – perła klasycyzmu polskiego.

 

 

Miejsce

Pałac Mała Wieś pod Warszawą to niezwykłe miejsce, przepełnione elegancją i szykiem, które w swojej ponad 200-letniej historii wielokrotnie gościło znamienite osobistości. Cieszy się opinią jednego z najpiękniejszych zabytków klasycyzmu w Polsce, a po renowacji powróciło do dawnej świetności. Hotel Pałac Mała Wieś  koło Warszawy łączy ponadczasowy urok z XVIII -wieczną wykwintnością, dzięki czemu każdy może dzisiaj zorganizować tutaj najbardziej wyjątkowe i niezapomniane uroczystości. Tu marzenia doganiają rzeczywistość, a wspomnienia na długo pozostają w miłej pamięci.
 

 

 

Historia

Pałac wybudował Bazyli Walicki, wojewoda rawski, uczestnik Sejmu Wielkiego, doradca i przyjaciel Stanisława Augusta Poniatowskiego. Pierwsi właściciele wprowadzili się w 1786 roku, a tę datę upamiętnia do dziś tablica wmurowana w sieni Pałacu. Zgodnie z ówczesną modą, Pałac wybudowany został w stylu klasycystycznym, według projektu Hilarego Szpilowskiego. Mała Wieś nigdy nie była zwykłym dworem, ale siedzibą okazałą, domem wielu zasłużonych dla Polski osób, miejscem, gdzie tworzyła się historia naszego kraju. Wciąż czuć tę atmosferę. 

 

 

Hotel

Przypałacowe Oficyny naszego hotelu, zlokalizowane wśród drzew i w bezpośrednim sąsiedztwie Pałacu skrywają 16 wyjątkowych apartamentów. Każdy z nich to studio, składające się z wygodnego pokoju wypoczynkowego, sypialni i łazienki. Różnią się między sobą aranżacją wnętrza, a łączy je przyjemna, kameralna atmosfera pałacowych, bogato wyposażonych pomieszczeń. Na koneserów miejsc wyjątkowych czeka luksusowa niespodzianka w postaci Apartamentu Książęcego, jaki znajduje się w Pałacu. Został przygotowany, by dawać wytchnienie i rozpieszczać wygodami.

 

 

Restauracja

Restauracja Stara Wozownia to kolejny z obiektów pałacowych, który pamięta niezwykłą historię Małej Wsi pod Warszawą. Przed latami zatrzymały się tu królewskie karoce Stanisława Augusta Poniatowskiego, a dziś nasz Szef Kuchni Zbigniew Paluch swoich Gości zatrzymuje fantastycznymi, niepowtarzalnymi smakami. Dwupoziomowa, kunsztownie odrestaurowana restauracja czeka nawet na setkę gości w trzech, klimatycznych salach. Dodatkową atrakcją jest Herbaciarnia – kawiarnia, składająca się z wielu przepięknych komnat, jakie czekają na Gości w Pałacu. Tutaj czuć, jak tworzy się współczesna historia miejsca.

 

 

Atrakcje

Doskonale zachowany, pieczołowicie odrestaurowany Pałac blisko Warszawy jest otwarty dla zwiedzających, którzy mogą odwiedzić zlokalizowane na pierwszym piętrze muzeum. To rzadka okazja, by zobaczyć najwyższej klasy polichromie, jakie zdobią ściany i sufity. Wśród nich panorama Warszawy czy freski pompejańskie. Z kolei na spacerowiczów czeka 30 hektarów terenów zielonych, wśród których prym wiedzie zabytkowy park z licznymi pomnikami przyrody, rodzinnym mauzoleum czy Stawem Wielkim. W sezonie natomiast swoim urokiem urzeka 3000 krzewów róż w Ogrodzie Francuskim. Wycieczki z przewodnikiem w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 15.00

Jak do nas dojechać?

Jest bliżej niż myślisz!

Trasa dojazdu

NEWSLETTER

W Pałacu Mała Wieś nieustannie dzieją się rzeczy niezwykłe. Dołącz do tych, którzy są na bieżąco.design by : LEMONPIXEL.pl  /  booking by : HOTRES.pl

Rezerwacja online

Data przyjazdu
Data wyjazdu