Pałac Mała Wieś, Belsk Duży
„Żołnierz polski w drodze do niepodległości” – nowa wystawa czasowa w pałacu w Małej Wsi

„Żołnierz polski w drodze do niepodległości” – nowa wystawa czasowa w pałacu w Małej Wsi

W jaki sposób opowiadać dzieciom o niepodległości? Gdzie można przypomnieć sobie ważne daty z historii Polski? W Pałacu Mała Wieś przez cały listopad zobaczycie wystawę replik mundurów z lat 1794-1945.

Wystawa „Żołnierz polski w drodze do niepodległości” ukazuje historię mundurów oraz losy żołnierzy walczących o niepodległość. Stroje, które można zobaczyć w Małej Wsi to repliki oryginalnych mundurów. Pochodzą z kolekcji Michała Kępińskiego i Jana Nałęcza.

Kolekcja prezentuje 10 mundurów. Zwiedzający mogą zobaczyć m.in. strój kosyniera walczącego w Powstaniu Kościuszkowskim w 1794 roku. Przypomną sobie historię Powstania Styczniowego, za sprawą munduru oficera z tego okresu. Zobaczą również mundur marszałka Józefa Piłsudskiego, czy żołnierza Armii Krajowej walczącego w Powstaniu Warszawskim. 

Wystawę można oglądać przy okazji zwiedzania pałacu z przewodnikiem w każdą sobotę, w niedzielę i święto o godzinie 15.00. Bilet wstępu kosztuje 20 złotych, ulgowy – 10 złotych do kupienia w recepcji hotelu. 

 

mobile nav bg
Show on the map

Newsletter

W Pałacu Mała Wieś nieustannie dzieją się rzeczy niezwykłe. Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close